סקסופון לחתונה

"איזה כלי מתאים לחתונה שלנו? סקסופון? כינור? אולי חצוצרה?"

זוגות רבים מתייעצים איתי לגבי הזמנת נגן לחתונה שלהם.

הרצון הוא מאוד פשוט –  שדרוג האווירה בחתונה על ידי הוספת נגן או הרכב לחוויה של מוזיקה חיה באירוע, אך איזה כלי נגינה הוא המתאים ביותר לחתונה – סקסופון? כינור? חצוצרה?

״סקסופון לחתונה – הכלי המושלם״

אני יודע מה אתם חושבים. הרי די ברור שכנגן סקסופון אמליץ על הסקסופון, נכון? האמת היא, שאינני יכול להגיד באופן גורף שסקסופון תמיד יתאים יותר מכלי נגינה אחר (כל אירוע והסגנון שלו) ולעיתים אמליץ על כלי אחר או אף במקרים מסוימים על אטרקציה אחרת אם בכלל!

בנוסף, אציין כי אני מנגן גם על חליל-צד ופסנתר (וזכיתי בלא מעט תחרויות פסנתרנים במקומות ראשונים), אך כמעט לעולם לא יצא לי להמליץ על כילים אלו לאירוע – שכן לדעתי האישית ברוב המקרים כלי הנגינה  המושלם לחתונה (ואירועים בכלל) הוא לא אחר מאשר…. הסקסופון!

במאמר זה, אציג את היתרונות שיש לסקסופון בחתונה על פני כלי הנגינה האחרים, אך רגע לפני – אספר לכם ממש בקצרה על הסקסופון.

קצת על הסקסופון

הסקסופון הוא כלי נגינה העשוי נחושת (לעיתים מצופה בזהב ובשכבת לקה השומרת על ציפוי הזהב), הומצא בשנת 1841 על ידי אדולף סאקס (שהוא אגב בלגי, ולא גרמני).

סקסופון סחתונה

ישנם 4 גדלים נפוצים של הסקסופון (מהקטן לגדול): סופרן, אלט, טנור ובריטון.
אני מנגן באירועים בעיקר בסקסופון אלט שלדעתי הוא המתאים ביותר מבחינת גוון הצלילים ובמידת הצורך אני משלב סוגים אחרים (הסופרן עלול להיות לפעמים בעל גוון צלילים גבוה מידי בעוד שהטנור עלול להיות להיות לפעמים בעל גוון צלילי נמוך מידי – אך סקסופון אלט תמיד נעים).
אגב, סקסופון אלט בצלילו הוא הקרוב ביותר לקול האדם (אם כי אתם מעדיפים שאנגן ולא אשיר… מבטיח לכם).

הסקסופון מורכב משלושה חלקים עקריים – גוף הסקסופון, צוואר ופיה. אל הפיה מוצמד עלה העשוי עץ במבוק היוצר סוג של ״צפצפה״. מכוון שישנו בכלי חלק (קטן מאוד!) העשוי עץ – הרי שסקסופון נמנה יחד עם משפחת כלי הנשיפה מעץ! (ולא מתכת כפי שאולי ניתן לחשוב).

אז עכשיו אחרי שאנחנו יודעים שאני אובייקטיבי(בסוף תאמינו לי) ומה זה בעצם סקסופון, הגענו לגולת הכותרת – 4 יתרונות של סקסופון בחתונה על פני כלי נגינה אחרים.

4 יתרונות של סקסופון בחתונה

1. צורה ייחודית – אני תמיד אומר ללקוחות שלי שקודם כל אוכלים עם העיניים – ופה הסקסופון הוא ללא ספק המנצח הגדול. הסקסופון הוא פשוט כלי ״סקסי״ (כשמו הוא?) המשדר עוצמה, תשוקה, רומנטיקה, רגש ועוד…. אפשר להגיד שהסקסופון הוא ה״טווס״ של כלי הנגינה.

2. צלילים קסומים – הסיבה שאדולף סאקס המציא את הסקסופון היא שהוא רצה לשלב את החמימות של כלי העץ הסטנדרטים (קלרינט למשל) עם העוצמה של כלי המתכת (חצוצרה למשל), ובעצם  לשלב את היתרונות של 2 העולמות אל תוך כלי אחד, ואין ספק שהוא הצליח בענק – צלילי הסקסופון הם נעימים, מיוחדים וקסומים המשלבים גם חמימות וגם עוצמתיות!

3. 50 גוונים – ולא של אפור. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של סקסופון זה מגוון הסגנונות שניתן לנגן בהרמוניה מושלמת. שירים שקטים ורומנטים אכן יישמעו מרגשים, עדינים ומלטפים, בעוד ששירים יותר מקפיצים יישמעו עוצמתיים ומלאי אנרגיה! לרוב, לכלי נגינה יש ״אופי״ מסוים שקשה לשנות אותו, אך לא זה המקרה בסקסופון – וזה כנראה מה שהייתם רוצים בחתונה שלכם – כלי שלא יהיה מוגבל לסגנון או אופי מסויים.

4. חוויה מהסרטים – הסקסופון הוא מאז ומתמיד הכוכב הבלתי מעורער של הלהיטים הכי גדולים של הלהקות שכולנו גדלנו עליהן (Pink Floyd, The Rolling Stones, Wind Earth and Fire ועוד…) – למשל סולו סקסופון בשיר המדהים Careless Swisper (יכול לשמוע אותו 100 פעמים ולא ישעמם לעולם!).
ממליץ ללחוץ כאן כדי לשמוע את 10 הסולואים היפים ביותר של הסקסופון – מבטיח לכם שלא תתאכזבו!

לסיכום

ישנם מגוון אירועים שונים שלכל אירוע יתאים כלי נגינה אחר.
לדעתי האישית, ברוב החתונות והאירועים הפרטיים הרי שהכלי המתאים ביותר הוא הסקסופון – או כמו שאני אוהב לקרוא לו – ״הטווס״ של כלי הנגינה.

להזמנת נגן סקסופון לחתונה שלכם – התקשרו עכשיו 052-8305348 – ממתין לשיחה שלכם!

שיהיה במזל טוב!

טל עטר

0 תגובות

השאר תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
הרגש חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *